YKS  2018 ne zaman açıklanacak ?

YKS 2018 ne zaman açıklanacak ?

YKS 2018 ne zaman açıklanacak ?

Milyonlar üniverteye girecek öğrencilerin beklediği haberi size yayınlamaktan gurur duyuyoruz.
Sorusunun cevabını ise ÖSYM verdi. ÖSYM YKS neticelerinın 31 Temmuz 2018‘de açıklanacağını duyurdu.

TYT VE AYT PUANI NASIL HESAPLANACAK?

2018 YKS’de TYT’de çoğunluklu puanların hesaplanabilmesi amacıyla Türkçe ya da Temel Matematik testlerinin en az birinden en az 0,5, AYT’de ise alakalı puan türünün hesaplanabilmesi amacıyla lüzumlu testlerin en az birinden en az 0,5 ham puan almış olmaları gerektiğine karar verilmiş olup 2018-YKS Kılavuzu bu karar tarafında güncellenmiştir” ifadelerine yer verildi.

2018 YKS BARAJ PUANI NEDİR?

Yaklaşık 2 buçuk milyon öğrencinin gireceği 2018 YKS sınavı baraj puanı belli oldu. Buna göre oluşturulan resmi açıklamalar kapsamında Yükseköğretim Kurumları Sınavın barajını geçmek amacıyla en az TYT’de 150’yi geçmek, Alan Yeterlilik Testi’ndeki (AYT) 180’i geçmeleri gerek. Yani öğrenciler girdikleri sınavda TYT’den 15 net AYT’den 20 net gerçekleştirme zorunda.

Mutlaka İnceleyin  YKS’de İptal edilen Soru Var mı ?

YAZAR HAKKINDA

Mustafa YILMAZ Mustafa YILMAZ Hacettepe Üniversitesi Fen Bilgisi Öğretmenliği mezunuyum. Fizik derslerine girdiğim için ana dalım fizik olmakla beraber biyoloji ve kimya konusuna da hakimim. Ayrıca, öğretmen arkadaşlarım ve öğrencilerle iletişimim sayesinde diğer dersler konusunda da yardımcı olabilirim.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Puan Hesaplayın
  • YORUM