Uçak Mühendisliği Nedir Hakkında Bilgi

Uçak Mühendisliği Nedir Hakkında Bilgi


Bölüm Hakkında Bilgi

Uçak endüstrinin geliştireceği yeni tip uçakların dizaynı ve üretimi hususlarında mühendisler yetiştirmekte, uçak ve havacılık ile alakalı inceleme ve program çalışmalarını yürütmektedir.

Hangi Dersler Var ?

1. ve 2. sene esas mühendislik dersleri (matematik-fizik-kimya), Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, İngilizce ve Türk Dili dersleri, 3. ve 4. sene eksperlık dersleri alınmaktadır

Gereken Genellikler

Öğrencinin ilk evvelce matematikte çok iyi olması lüzumludir. Zira bugünkü uçak mühendisliği daha ziyade matematiksel modellemeye dayanmaktadır.

Kazanılacak Ünvan

Uçak Mühendisliği unvanı ve lisans diploması

Çalışma alanlari

Uçak Mühendisliği hava içerisinde hareket eden uçak, helikopter, füze ve benzeri vasıtalar ile silah sistemlerine ait aşırı hızlı sanki mermi ve benzeriyapıların dizayn ve geliştirilmesini hedefleyen bir mühendislik dalıdır. Bu mühendislik dalında, bunun yanı sıra, anılan vasıtaların bakım, tamir ve işletimine dair yetenek geliştirebilmek amacıyla lüzumlu altyapı da kazdile getirilmektedir. Uçak mühendisliği, anılanların yanında kara taşıtları ve benzeri başka endüstri dallarını ilgilendiren hususlarda da inceleme-geliştirme ve dizayn aktivitelerine katkıda yer alır. Dvakasısıyla uçak mühendislerinin savunma ve uçak endüstrisinden otomotiv endüstrisine kadar uzanan geniş bir alanda iş bulma imkanı bulunmaktadır.

Özel Koşul Varmı

Staj Var mı

12 hafta (60 işgünü) stajı bulunmaktadır

Mutlaka İnceleyin  Antropoloji Bölümü Hakkında Bilgi

YAZAR HAKKINDA

Mustafa YILMAZ Mustafa YILMAZ Hacettepe Üniversitesi Fen Bilgisi Öğretmenliği mezunuyum. Fizik derslerine girdiğim için ana dalım fizik olmakla beraber biyoloji ve kimya konusuna da hakimim. Ayrıca, öğretmen arkadaşlarım ve öğrencilerle iletişimim sayesinde diğer dersler konusunda da yardımcı olabilirim.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Puan Hesaplayın
  • YORUM