TYT Kitap Önerileri 2018

TYT Kitap Önerileri 2018

( TYT ) Matematik Kitap Önerileri

Palme Yayınları Matematik Konu Anlatımlı (Orta Seviye)

Pazar da en çok beğenilen ve satılan yayınlardan olan Palme yayınları matematik mevzu anlatım hususu ile alakalı size yardım edecektir.

Okyanus Yayınları 40 Seansta Kvaka Matematik (Kvaka Seviye)

Eğer diyorsanız benim matematik hususu ile alakalı hiç bir esasım yok, bu kitaptan başlayabilirsiniz. Konuları asliden anlatıp sizin mevzuyu manayanızı sağlıyor.

Üç Dört Beş Yayınları Matematik Soru Bankası (Orta Seviye)

ÖSYM tarzıne yakın kitaplardan olan 3-4-5 matematik soru bankası sizlere imtihan devresininde yardım ediyor. En çok beğenilen yanı ise sorunlar hususu ile alakalı size birçok soru tarzından misal vermesidir.

Kişi Yayınları Matematik Soru Bankaları (Her Seviyeye Uygun)

Her civara makul olarak 3 adet A-B-C kitapları çıkartmış olan şahıs yayınları da alabileceğiniz kitaplardan. Seviyenize hangi kitap makulsa onu alabilir ve çalışmaya başlayabilirsiniz. Hem de bütün soruların video çözümleri bulunuyor.

Karekök Yayınları Matematik Soru Bankası (Zor Seviye)

Hedefi yüksek olan öğrencilerin çözmesi lüzumen kitaplardandır. Matematikte pratiği az olan birisi amacıyla uğraştırıcı bir kitap diyebilirim.

 ( TYT ) Geometri Kitap Önerileri

Esen Yayınları Geometri Konu Anlatımlı (Orta Seviye)

Bu kitap üstünde bütün lise geometri müfredatı bulunuyor. Yani bunu aldıktan sonraki diğer kitap almanıza lüzum kalmayacaktır. Size mevzuyu en makul biçimde anlatmaktadır. Hem de içerdiği soruların yanıtları PDF durumunda İnternet üstünde bulunuyor.

Okyanus Yayınları 40 Seansta Geometri (Kvaka Seviye)

Geometri düzeyi düşük olanlar bu kitabı alabilirler. Konu anlatım biçimi olsun, misal soruları olsun size mevzuyu pekiştirmeniz de yardım edecektir.

Kişi Yayınları Geometri Soru Bankaları (Her Seviyeye)

Matematik amacıyla tavsiye ettiğimiz şahıs yayınları geometri içersinde sizlere yardım edecektir. Seviyenize makul kitabı alarak çalışmalara başlayabilirsiniz.

Karekök Yayınları Geometri Soru Bankası (Zor)

Hedefi yüksek olanların almasını tavsiye ettiğim kitaplardandır. Uğraştırıcı sorular çokdır. Pratiği iyi olmayanın gerçekte zorlanacağı kitaptır.

 ( TYT ) Türkçe Kitap Önerileri

Limit Yayınları Türkçe Konu Anlatımlı

Sözel dersler amacıyla kafayarılı yayınevi olan Limit yayınları, Türkçe dersi içersinde sizlere yardım ediyor. Konu anlatım amacıyla bu kitabı temin edebilirsiniz.

Limit Yayınları Türkçe Soru Bankası

Konu anlatımını tavsiye ettiğim limit yayınlarının soru bankası da sevilen kitaplardan. Pek çok şahıs doğrultusundan tavsiyelen bu kitaba bir bakmanızı tavsiyerim.

Paragrafın Şifresi Modüler ve Metot Anlatımlı Soru Bankaları

Türkçenin bel kemiği olan Paragraf amacıyla özel kitap alabilmek isteyenler bu iki kaynağı kesinlikle almalılar. Metot anlatımlı olan kitap “Paragraf Nasıl Çözülür” başlığı altında size güzel taktikler işaret ediyor. Modüler soru bankası ise yalnızca Paragraf soruları barındırmakıyor. Biliyorsunuz yeni sistem eşliğinde Türkçe dersinin sayısal dşayeti baya bir arttı, bu kitabı kesinlikle almanızı tavsiyerim.

Mutlaka İnceleyin  YKS ve TYT net arttırma yöntemleri nelerdir?

Karekök Yayınları Türkçe Soru Bankası

Limit yayınlarının yanısıra 2. bir soru bankası istiyorsanız karekök kitabını temin edebilirsiniz. Paragraf kitabı da almayı unutmamalısınız.

( TYT ) Fizik Kitap Önerileri

Okyanus Yayınları 40 Seansta Fizik Konu Anlatımlı (Kvaka)

Temeli olmayan dostların alması lüzumen kitaplardan diyebilirim. Kendisinde barındıdığı misal sorular ve anlatım biçimi ile size fiziği sevdirmeyi hedefler. Testler de çözemediğiniz sorular amacıyla ise videolu çözümleri İnternet sitesinde bulunuyor. Bu yönden da çok yararlı olacağını düşünüyorum. Ancak bu kitap esası olmayanlar amacıyladir. Ben fizik bilgime az da olsa emniyetiyorum diyorsanız aşağıdaki kitapları temin edebilirsiniz.

Palme Yayınları Fizik Konu Anlatımlı (Her Seviyeye Uygun)

Temel Yeterlilik Testi ( TYT ) amacıyla en en makul mevzu anlatım kitabı diyebilirim. Her mevzu başlığı amacıyla tek tek kısenearda tespit edilen misal sorular ile sizin mevzuyu daha iyi kavramanız da çok yararlı olacaktır. Pek çok şahısin tavsiye ettiği kitaplardan bir adetsidir. Bizde almanızı tavsiyeyoruz 🙂

Esen Yayınları Fizik Konu Anlatımlı

Ara sınıflar amacıyla en çok sarfedilen kitaplardan olan Esen Yayınları’da Temel Yeterlilik Testi ( TYT ) fizik amacıyla önerebileceğim kitaplardandır. Örnek sorular ile mevzuyu kavramanız da yararlıdır. Hem de kitabın bütün soru çözümlerini PDF olarak yayınlamaları da gerçekte büyük bir üstünlük diyebilirim. Mezunlar amacıyla bu hususta yararlı olabilir.

Eğitim Vadisi (Tam İsabet) Fizik Modüler Soru Bankası

Kendisinde barındıdığı çok soru adedi, öğrenciyi sıkmayan içeriği ve basitdan zora doğru giden soru çeşitleriyle imtihandan evvel çözülebilecek güzel bir kaynak. Bir mevzu ile alakalı aşağı yukarıya her soru tarzına vermeye çalışmış diyebilirim.

Yayın Denizi Tek Fizik Soru Bankası

Son imtihanlarda gördüğünüz ve benzeri ÖSYM’nin sayısal sorulardan uzaklaşıp yorum sorularına yönelmesiyle ÖSYM tarzıne yaklaşan en yakın kitaplardan birisidir. Mutlaka halledilmesi lüzumen kitaplardan bir adetsidir.

Fen Bilimleri Yayınları Fizik Soru Bankası

Sınavdan evvel çözülebilecek, her civara makul soru barındırmakan bir kitaptır.

 ( TYT ) Kimya Kitap Önerileri

Palme Yayınları Kimya Konu Anlatımlı – Soru Bankası

Konu anlatım ve soru bankası yönünden pazarda ki en iyi kitaplardan birisidir. Örnek soruları ve sıkmayan anlatım tarzı ile sizi Temel Yeterlilik Testi ( TYT ) prosesinde imtihana kusursuz ve doğru bir biçimde hazırlayacaktır. Başka bir mevzu anlatım tavsiyesine lüzum olmadığını düşünüyorum. Çünkü Palme bu hususta cidden kafayarılı. Bu kitabı ve öğretmeninizin tutturduğu notlar ile Temel Yeterlilik Testi ( TYT )’de kafayarılı olacağınızı düşünüyorum.

Delta Kimya Özet

Konu özeti biçiminde başucu kitabi ve benzeri her vakit yanınızda taşıyabileceğiniz, soru çözerken yapamadığınız da derhal aradığınızı bulabileceğiniz içeriği yardımıyla size basitlik sağlar. Palme’nin yanısıra bu özet kitabı da alınabilir.

Fen Bilimleri Yayınları Kimya Soru Bankası

Temel Yeterlilik Testi ( TYT ) vakityi halledilmesi lüzumen farklı soru çeşitlerine bulunduran bir kaynak. Yayının isminden de anlaşıldığı üzere fen bilimleri üstüne gerçekte nitelikli kitaplar yapıyorlar diyebilirim.

Mutlaka İnceleyin  2018 TYT Ne Zaman TYT Kaç Gün Kaldı? Güncellendi

Nitelik Yayınları Tersyüz Kimya Soru Bankası

Nitelik Yayınlarının tersyüz serisinde tespit edilen kimya soru bankası da tavsiye ettiğimiz kaynaklar arasındadır.

 ( TYT ) Biyoloji Kitap Önerileri

Palme Yayınları Biyoloji Konu Anlatımı – Soru Bankası

Görsellerle varlıklıleştirilmiş anlatım biçimi ile mevzuyu kavramanıza yardım edecektir. İç alanı öğrenciyi sıkmayan bir biçimde hazırladığı amacıyla ve mevzuyu pekiştirmeye yarayan misal sorular ile birlikte mevzu anlatım amacıyla makul bir kitaptır. Soru bankası da alınabilir.

Limit Yayınları Biyoloji El Kitabı

Hem Temel Yeterlilik Testi ( TYT ) hatta Yükseköğretim Kurumları Sınavı( YKS ) 2.seanslar amacıyla kullanabileceğiniz güzel bir mevzu anlatım el kitabı. Küçük ebatı ve içerdiği bulgular ile gerçekte alınması lüzumen kitaplardan diyebilirim. İçerisinde hiç bir soru bulunmadığından ötürü kitabın ebatı ve sayfa adedi düşük bir biçimde hazırlanmış. Bu sebepten her kısımda taşıyabilir ve çalışabilirsiniz. Ancak kitap biraz daha 2.seans yönüne kaydığı amacıyla yalnızca Temel Yeterlilik Testi ( TYT ) imtihanına girecekseniz yukarıyada ki Palme’nin kitabını almanızı tavsiyerim.

Karekök Yayınları Biyoloji Soru Bankası

Hedefi yüksek, zor olan sorularla karşılaşmak isteyenler amacıyla imtihandan evvel çözülebilecek en iyi kitaplardan bir adetsidir.

Eğitim Vadisi Biyoloji Modüler Soru Bankası

Sayfa tertarzı ve soru adedinin çoğunluğu kitabın en mühim bilhassarinden. Kvakadan zora doğru giden soruları ve bir mevzu ile alakalı çok çok test içerdiği amacıyla bulgularınızi unutmamanızı sağlar.

 ( TYT ) Tarih Kitap Önerileri

Esen Yayınları Tarih Konu Anlatımlı

Temeli olanın da olmayanın da kullanabileceği güzel kaynaklardan biri.

Tarih amacıyla gerçekte pek de mevzu anlatım kitabına lüzum yok diye düşünüyorum. Bolca test çözümü ve İnternet’de ki mevzu anlatım videoları sizin amacıyla yararlı olacaktır. Ama elimde bulunsun diyorsanız esenin kitabını temin edebilirsiniz.

Palme Yayınları Tarih Soru Bankası

ÖSYM’nin sevdiği soru çeşitlerine bolca yer veren, Tarihten amacı yüksek olanların kesinlikle çözmesi lüzumen bir kaynak.

Bilgi Sarmal Tarih Soru Bankası

Özgün sorular ile mevzu özetiyle içersindeki ÖSYM tarzı sorular içermesi nedeniyle imtihan amacıyla en makul bir kitaptır.

( TYT ) Coğrafya Kitap Önerileri

Esen Yayınları Coğrafya Konu Anlatımlı

Esen yayınları coğrafya amacıyla alınabilecek güzel kaynaklardan. Konu anlatım evresinde size çok yararsı olacaktır.

Palme Yayınları Coğrafya Konu Özetli

Palme yayınlarının coğrafya mevzu özetli kitabı da alınabilecek kaynaklardan. Renklendirilmiş bir biçimde hazırlanan bu kitapla birlikte çalışırken hiç sıkılmayacağınızı düşünüyorum.

Limit Yayınları Coğrafya Soru Bankası

Yükseköğretime Giriş Sınavı (YGS)’de sözel dersler amacıyla en orjinal ve nitelikli yayınlardan bir adetsi olan limit yayınlarının coğrafya soru bankası kitabı size kendinizi geliştirmeniz yönünden yardım edecektir.

Bilgi Sarmal Coğrafya Soru Bankası

Şu son 2 senede tanınmış olan Bilgi Sarmal yayınları sosyal yönünden güzel kitaplar çıkarmayı kafayarmıştır. 2. bir soru bankası alabilmek dilerseniz bu yayını sizlere tavsiyeyorum.

YAZAR HAKKINDA

Mustafa YILMAZ Mustafa YILMAZ Hacettepe Üniversitesi Fen Bilgisi Öğretmenliği mezunuyum. Fizik derslerine girdiğim için ana dalım fizik olmakla beraber biyoloji ve kimya konusuna da hakimim. Ayrıca, öğretmen arkadaşlarım ve öğrencilerle iletişimim sayesinde diğer dersler konusunda da yardımcı olabilirim.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Puan Hesaplayın
  • YORUM