Turizm Rehberliği Bölümü Nedir Hakkında Bilgi

Turizm Rehberliği Bölümü Nedir Hakkında Bilgi


Bölüm Hakkında Bilgi

Turizm bölümünde çalışacak olan kokartlı rehberleri ve kendi işini turizm pazarında kurarak yürütecek olan seyahat sektörü girişimcileri yetiştirmek

Hangi Dersler Var ?

Ekonomi, İşletme, Muhasebe, Piyasalama vb. yinel işletmecilik esas dersleri daha sonraki Turizm İşletmeciliği ve Yönetimi, Otelcilik ve benzeri mesleki turizm derslerini sonraki da Seyahat İşletmeciliği ve Tur Yönetimi ile Arkeoloji, Sanat Tarihi, Uygarlık Tarihi ve benzeri turist rehberliğine özgü dersleri alabilmektedir.

Gereken Genellikler

İyi bir yabancı dil bilgi kapasitesi, girişimcilik, iyi insan temaslari, dinamik bir hayat

Kazanılacak Ünvan

Lisans diploması ve Profesyonel Turist Rehberliği Kokartı ( lüzumlu dil imtihanı ve program gezisi adımlarından sonraki)

Çalışma alanlari

Seyahat sektörü başta olmak suretiyle turizmin anında her kısmı, havayolları firmaları, kişisel acentacılık, tur operatörlüğü ve kokartlı turizm rehberliği. Alternatif olarak dış ticaret firmaları

Özel Koşul Varmı

Staj Var mı

3. katagoride 30 gün mecburi staj bulunmaktadır.

Mutlaka İnceleyin  Tarımsal Genetik Mühendisliği Nedir Hakkında Bilgi

YAZAR HAKKINDA

Mustafa YILMAZ Mustafa YILMAZ Hacettepe Üniversitesi Fen Bilgisi Öğretmenliği mezunuyum. Fizik derslerine girdiğim için ana dalım fizik olmakla beraber biyoloji ve kimya konusuna da hakimim. Ayrıca, öğretmen arkadaşlarım ve öğrencilerle iletişimim sayesinde diğer dersler konusunda da yardımcı olabilirim.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Puan Hesaplayın
  • YORUM