Reklamcılık Bölümü Nedir Hakkında Bilgi

Reklamcılık Bölümü Nedir Hakkında Bilgi


Bölüm Hakkında Bilgi

Reklamcılık ders uygulamanını, her bir öğrenciyi reklamcılığın detaylı alanlarında geliştirmeye imkân verecek esas ve seçmeli dersler meydana getiriyor. Program, reklamcılık mesleğinin değişik eksperlık alanlarını sahibi olan elastik kompusuyla öğrencilerin strateji, metin, görsel dizayn ve dijital tesirleşim alanlarında kendilerini geliştirmelerini hedefliyor.
Öğrenciler, eğitimleri sırasında kendi ajanslarını kurup gerçek müşterilere indirim hazırlıyorlar. Bitirme adımında profesyonel ilgi alanları doğrultusunda girişimcilik, sahada ‘mentor’larla icatma ya da akademik makalem derslerinden birini seçerek mezuniyet evvel profesyonel üretim prosesinde tecrübe kazanıyorlar. Kuramsal dersler, alanlarında mühim akademik çalışmaları tespit edilen akademisyenler doğrulusunda veriliyor. Uygulama bölümünde ise, öğrenciler profesyonel reklamcılardan eğitim alarak mezuniyet evveli sektör profesyonelleriyle çalışma fırsatına sahip oluyorlar.

Hangi Dersler Var ?

Reklamcılığın Temelleri I/II, Dijital Okuryazarlık, Akademik Beceri Odaklı İngilizce I/II, Türk Devrim Tarihi I/II, Türk Dili I/II, Sayısal Mantık, Reklam ve Etkileşim, Piyasalama ve Etkileşim, Tüketici Davranışı, Reklam Grafiği, Etkileşim Tasarımı, Marka Yönetimi, Kültür, Etkileşim ve Toplum, Metin Yazarlığı, Yaratıcı Düşünce, Stratejik Plmanaya, Piyasalama Etkileşimi Pratikleri I/II, Stratejik Piyasalama Yönetimi.Seçmeli olarak dizayn kültürü, reklam prodüksyonu, piyasalama tesirleşim kanalları idaresi, uygulamalı dizayn ve benzeri detaylı bölüm seçmelileri sahip olunan

Gereken Genellikler

Reklamcı olmak isteyenlerin;
– Normalin üstünde yinel yecildeğe sahip,
– Genel kültür düzeyi üst,
– Sosyoloji, psikoloji ve sanata alakalı, bu alanlarda kafayarılı,
– Yaratıcı, hayal kuvveti çok, mizah zihniyeti olan,
– Düşüncelerini söz ve makale ile diğerlerina tesirli bir şekilde aktarabilen,
– Dışa dönük, girişimci,
– Yeniliklere açık ve diğerleri ile işbirliği yapabilen kimseler olmaları lazım olur.

Mutlaka İnceleyin  Sosyal Hizmet Bölümü Nedir Hakkında Bilgi

Kazanılacak Ünvan

Bu bölümü bitiren öğrenci yinel manada marka yöneticisi olacak ancak diplomasında reklamcılık mezunu makaleyor.Eğitim sonucunda bölüm adı makalelı diploma ve “Reklamcı” unvanı alınır.

Çalışma alanlari

Genel manada ticaret son derece ve rekabet günümüz şartlarıyla devam ettikçe reklamcıya ve marka yöneticisine lüzumsinim her vakit olacaktır. Mezunlar yinelde reklam ajansları, şirketlerin piyasalama ve marka departmanları, medya ajansları, medya kuruluşlarının piyasalama bölümleri ve sosyal medya ajanslarında çalışmakta

Özel Koşul Varmı

Staj Var mı

YAZAR HAKKINDA

Mustafa YILMAZ Mustafa YILMAZ Hacettepe Üniversitesi Fen Bilgisi Öğretmenliği mezunuyum. Fizik derslerine girdiğim için ana dalım fizik olmakla beraber biyoloji ve kimya konusuna da hakimim. Ayrıca, öğretmen arkadaşlarım ve öğrencilerle iletişimim sayesinde diğer dersler konusunda da yardımcı olabilirim.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Puan Hesaplayın
  • YORUM