Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği Nedir Hakkında Bilgi

Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği Nedir Hakkında Bilgi


Bölüm Hakkında Bilgi

Ticari ya da hizmet hedefli kullanılacak, birçok deniz taşıtının dizaynını yapan ve inşaatında vazife alan mühendisler yetiştirmektedir.

Hangi Dersler Var ?

Temel mühendislik dersleri dışında, Hidrohareketli, Gemi Hareket ve Manevraları, Gemi Makinaları, Gemi Mukavemeti, Gemi Tasarımı, Gemi İşletmeciliği, Tersane Organizasyonu ve benzeri gemi dizayn ve inşaat proseslerinin değişik yengel oluriyle temaslı birden fazla mesleğe özel ders.

Gereken Genellikler

Herhangi bir özel kalite lüzummemektedir, fakat deniz taşıtlarına ve mekaniğe ilgi ya da görsel canlandırma yeteneğine olumlu tesirleri olacaktır.

Kazanılacak Ünvan

Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisi.

Çalışma alanlari

Tersaneler, Gemi Tasarım Büroleri, Klas Kuruluşları, Gemi Acentaları ve alakalı kamu kuruluşları başlıca çalışma alanlarıdır; lüzumlu sertifikaların alınması durumunda Uzakyol Vardiya Zabiti olarak çalışılabilir ve makine mühendisliği de yakın bir çalışma ortamıdır. Global cep dostu krizin yüksek seviyede tesirlediği Gemi İnşaatı sektörü, bu prosesi iş yükünü yeni gemi inşaatından tamira kaydırarak ve çalışma ücretlerinde belirli indirimlere giderek atlattı, fakat son devrede eski canlılığına ulaşma yolunda mühim ilerlemelerkayıt etti.

Özel Koşul Varmı

Bölümün rastgele bir özel şart bulunmamaktadır.

Staj Var mı

Gemi İnşaatı ve Gemi Makinaları Mühendisliği öğrencileri kolay bilgi ve yeteneklerini yükseltmek hedefiyle 12 hafta staj gerçekleştirme mecburiyetindedırlar.

Mutlaka İnceleyin  Bahçe Bitkileri Üretimi ve Pazarlaması Bölümü Hakkında Bilgi

YAZAR HAKKINDA

Mustafa YILMAZ Mustafa YILMAZ Hacettepe Üniversitesi Fen Bilgisi Öğretmenliği mezunuyum. Fizik derslerine girdiğim için ana dalım fizik olmakla beraber biyoloji ve kimya konusuna da hakimim. Ayrıca, öğretmen arkadaşlarım ve öğrencilerle iletişimim sayesinde diğer dersler konusunda da yardımcı olabilirim.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Puan Hesaplayın
  • YORUM