Fizik Öğretmenliği Nedir Hakkında Bilgi

Fizik Öğretmenliği Nedir Hakkında Bilgi


Bölüm Hakkında Bilgi

Bölüm ortaöğretim seviyesinde fizik öğretmeni yetiştirmektedir. Öğretmen yetiştirmekteki esas hedefimız yerel ve milletlar arası standartlar ile meydana konan kaliteli bir öğretmende bulunması lüzumen bilhassari öğrencilerimize kazanımsatmaktadır. Bu hedefe yönelik olarak sunduğumuz eğitimde,

-Öğretim teknolojilerini tesirli bir biçimde kullanabilen,

-Bilişim teknolojilerini kullanarak dalına yönelik gereç hazırlayabilen,

-Öğrencileriyle iyi tesirleşim kurabilen,

-Alhemen ileri seviyede bilgi ve pedagojik donanıma sahip,

-Alan eğitimine yönelik farkli teknik ile teknikleri bilen ve şunları değişik haller amacıyla tesirbir biçimde kullanabilen,

-Sorgulayan, sorgulatan ve incelemeye ehemmiyet veren,

-Türkçe ve İngilizce eğitim verebilen

öğretmen adayları yetiştirmekteyiz.

Bölümde öğrencilerimizin kuramsal derslerde öğrendiklerini kolayte uygulayabilmeleri amacıyla fizik eğitimi laboratuarı ile eğitim fakültesi içeriğinde bulunan bilgisayar salonları öğrencilerimizin eğitimleri süresince yararlanabilecekleri imkânlar arasında vardır.

Hangi Dersler Var ?

Mekanik, Genel Kimya, Kalkülüs-Analitik Geometri, ElektRomanyetizma, Kalkülüs-Çok Değişkenli Fonksiyonlar,  Bilgi Sistemleri Uygulamalarına Giriş, Elektroniğe Giriş, Fizikte Matematiksel Metotlar, Optik ve Dalgalar, Temel Lineer Cebir, Modern Fizik, Optik ve Dalgalar Laboratuvarı, Klasik Mekanik, Kuantum Fiziği, Fen Eğitiminde Laboratuvar Tecrübeleri bu bölümün dersleri arasında yer alabilmekta.

Gereken Genellikler

Üniversite giriş imtihanında LYS’de yeterli puanı almalı.

Kazanılacak Ünvan

Fizik Öğretmeni.

Çalışma alanlari

Özel ve devlet okullarında dal öğretmenliği. Öğretmenliğin yanı sıra, mezunlarımız dallarına yönelik olarak, eğitsel dizayncı ve eğitim eksperı, uygulama geliştirmeci ve ölçme dşayetlendirmeci, vatandışında eğitim dili İngilizce olan okullarda öğretmen olarak çalışabilmektedir.

Mutlaka İnceleyin  Sağlık Yönetimi Bölümü Nedir Hakkında Bilgi

Özel Koşul Varmı

Yok.

Staj Var mı

İki adet mecburi staj vardır. İlk staj 40 ders saati, ikinci staj 60 ders saati sürmektedir.

YAZAR HAKKINDA

Mustafa YILMAZ Mustafa YILMAZ Hacettepe Üniversitesi Fen Bilgisi Öğretmenliği mezunuyum. Fizik derslerine girdiğim için ana dalım fizik olmakla beraber biyoloji ve kimya konusuna da hakimim. Ayrıca, öğretmen arkadaşlarım ve öğrencilerle iletişimim sayesinde diğer dersler konusunda da yardımcı olabilirim.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Puan Hesaplayın
  • YORUM