Çizgi Film ve Animasyon Bölümü Nedir Nedir Hakkında Bilgi

Çizgi Film ve Animasyon Bölümü Nedir Nedir Hakkında Bilgi


Bölüm Hakkında Bilgi

Bölüm araştıran, bilgiye nasıl ulaşabileceğini bilen, hedefler koyan, hedefleri doğrultusunda kararlılıkla ilerleyen, kişisel Sanat ve Estetik öğretilerinin ı tanımlayabilmiş, Etik değerlerini korumaya önlem gösteren kişilerin yetiştirilmesi ve topluma kazandırılmasını hedeflemektedir.

Hangi Dersler Var ?

Temel Tasarım I ve II, Araştırma Sunum Teknikleri I ve II, Animasyon Filmi ve Fotografi, Renk Teorisi, Temel Çizim I ve II, İngilizce I ve II, Türk Dili I ve II, Animasyon Sanatının Temelleri,Karakter Animasyonu, Karakter Tasarımı, Storyboard Sanatı ve Teorisi, Animasyon Filmi ve Sinematografi,Animasyon Filmi ve İllüstrasyon, Dijital Modelleme ve Animasyon Tasarımı I ve II, Bilgisayar Animasyonu Sanatı, Stop Motion Animasyon Sanatı, Deneysel Animasyon Sanatı, Görsel Efekt Animasyonu, Çizgi Film-Animasyon’da Film Analizi I ve II, Animasyon İçin Öykü Geliştirme ve Senaryo Yazımı, Ses Tasarımı, İllüstrasyon Sergi Tasarımı, Çizgi Film Animasyon Sergi Tasarımı, Animasyon Film Üretimi, Portföy Tasarımı, Demo Reel Tasarımı, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I ve II, Staj, Mezuniyet Projesi ve bunlar dışında bölüm seçmeli, üniversite seçmeli ve alan Seçmeli dersler almaktadırlar.

Gereken Çoğunluklar

Çalışmalarından oluşan bir portfolyo sunumunda mülakatı geçebilmeleri hedefiyle öncen çizim ve animasyon ile ilgili yetenek sınavını geçebilecek durumda olmaları aranmaktadır.

Kazanılacak Ünvan

Çizgi Film – Animasyon’da uzmanlık ve 4 yıllık lisans diploması almaktadır.

Mutlaka İnceleyin  Uluslararası Finans ve Bankacılık Bölümü Nedir Hakkında Bilgi

Çalışma alanlari

TV Stüdyoları post üniteleri, animasyon şirketleri, post prodüksiyon şirketleri, platolarda çalışma imkanları vardır.

Özel Koşul Varmı

İlgili alanlarda yetenekli olmak ve bu yeteneğini giriş sınavlarında kanıtlamaktır.

Staj Var mı

Zorunlu staj en az 30 gündür.

YAZAR HAKKINDA

Mustafa YILMAZ Mustafa YILMAZ Hacettepe Üniversitesi Fen Bilgisi Öğretmenliği mezunuyum. Fizik derslerine girdiğim için ana dalım fizik olmakla beraber biyoloji ve kimya konusuna da hakimim. Ayrıca, öğretmen arkadaşlarım ve öğrencilerle iletişimim sayesinde diğer dersler konusunda da yardımcı olabilirim.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Puan Hesaplayın
  • YORUM