2017 YGS Sınav Sistemi

2017 YGS Sınav Sistemi

Gün geçmiyor ki, internette YGS sınav sistemi değişecek mi ? YGS sınav sistemi değişiyor mu ? 2017 YGS sınav sistemi hakkında yorumlar bilgiler dolaşıyor. Bu bilgilerin doğruluğu açıklamak adına sinavsistemleri.com ailesi olarak sizlere net ve gerçek bilgileri paylaşıyoruz. İnternet dünyası o kadar büyük bir alan ki her yazılan bilgiler doğru zannediliyor. Halbuki işin ehli kişilerin yazı ve yorumlarını takip etmek gerekiyor. Konuya uzak, ilgisiz kişilerin yazmış oldukları makalelerden kaçınılmalı. ÖSYM tarafından açıklamaya göre sınav sisteminin değişikliği üzerinde çalışıldığı fakat 2019 yılında tüm hazırlıkların biteceği ön görülüyor. Buna göre; sınavlar artık test usülü olmayacak. Yoruma dayalı ve ikili şıklar olmayacak. Bu sistemin geliştirilmesi ve eksiklerinin tamamlanması için ÖSYM çalışmalarını sürdürüyor. Peki, YGS sınav sistemi ile ilgili son haberler bunlar ibaret mi ?

YGS Sınav Sistemi Hakkında Bilgi

Yıllar açısında incelediğimiz zaman 2012 – 2013 – 2014 – 2015 ve 2016 sınavları tamamlandı. Önümüzde ki 2017 YGS sınav sistemi kaldı. ÖSYM’nin açıkladığı takvime göre sınav tarihi açıklandı. YGS sınav sistemi nasıl olacak ? Şu anda yapılan çalışmalar sadece taslak aşamasındadır. Henüz bir değişikliğin olmadığı buradan belirtelim. Fakat bu olmayacak anlamına gelmediğini değerli adaylara duyurmak isteriz.

2017 YGS yeni sınav sistemi ne zaman uygulanacak ? YGS sınav sistemi hakkında bilgi ? yukarı tüm detayları vermeye çalıştık. Merak ettiğiniz sorular olursa iletişime geçebilirsiniz.

Mutlaka İnceleyin  Sanal Dershane

YAZAR HAKKINDA

Mustafa YILMAZ Mustafa YILMAZ Hacettepe Üniversitesi Fen Bilgisi Öğretmenliği mezunuyum. Fizik derslerine girdiğim için ana dalım fizik olmakla beraber biyoloji ve kimya konusuna da hakimim. Ayrıca, öğretmen arkadaşlarım ve öğrencilerle iletişimim sayesinde diğer dersler konusunda da yardımcı olabilirim.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Puan Hesaplayın
  • YORUM