2015 Lys Geometri Konuları

2015 Lys Geometri Konuları

Lys Geometri konuları, Lys konuları arasında öğrencilerin zorlandıkları arasında yer alıyor. Her ne kadar, formülleri pek çoğunuz bilse de, bu formülleri uygulamak her zaman o kadar da kolay olmamakta. Başarıya ulaşmanız için bol soru çözmeniz ve konuları belli bir sıralama ile tamamlayarak, bir konuyu anlayıp temeli oturtmadan farklı bir konuya geçmemeniz gerekiyor.

2015-Lys-Konulari_Fotor

Lys Geometri konuları arasında, en çok soru çıkan ve en iyi öğrenmeniz gereken konu üçgenler konusu. Bu konu, yalnızca üçgenler sorularının çözümü için değil geometri konularının %80 kadarını çözmeniz için yol gösterici olabiliyor. Hatırlayamadığınız bir dörtgenler ya da daire formülünü dahi üçgenler konusundan çıkarmanız mümkün.

Tüm konuları öğrenmeniz gerekse de ağırlığı, üçgenler konusunun ardından, analitik geometri, çember ve daire, dörtgenler, uzay geometrisi şeklinde ayarlamanız daha doğru olacaktır.

Üçgende Açılar ve Bağıntılar
Üçgende Eşlik
Üçgenin Elemanları
Dik Üçgen
İkizkenar Üçgen
Eşkenar Üçgen
Üçgende Alan
Üçgende Benzerlik
Çokgenler
Dörtgenler
Deltoid
Yamuk
Parelelkenar
Eşkenar Dörtgen
Dikdörtgen
Kare
Çemberde Uzunluk
Çemberlerin Birbirlerine Göre Durumu
Daire
Noktanın Analitiği
Doğrunun Analitiği
Çemberin Analitiği
Koniklerin Analitiği
Uzay Geometrisi

[mavitext] Yazının linkini sosyal medya hesaplarınızdan paylaşarak daha fazla kitleye ulaşmamızda bize yardımcı olabilirsiniz.[/mavitext]

Mutlaka İnceleyin  Lys Fizik Soru Bankası Önerileri

YAZAR HAKKINDA

Mustafa YILMAZ Mustafa YILMAZ Hacettepe Üniversitesi Fen Bilgisi Öğretmenliği mezunuyum. Fizik derslerine girdiğim için ana dalım fizik olmakla beraber biyoloji ve kimya konusuna da hakimim. Ayrıca, öğretmen arkadaşlarım ve öğrencilerle iletişimim sayesinde diğer dersler konusunda da yardımcı olabilirim.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. Hocam sitenizi yeni gördüm ve kaynak önerileriniz için çok teşekkür ederim.LYS Geometri ve LYS Fizik içinde kaynak önerebilir misiniz?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Puan Hesaplayın
  • YORUM